5 powodów dla których warto nosić okulary.

5 powodów dla których warto nosić okulary.

5 powodów dla których warto nosić okulary.

Okulary są zalecane przy takich wadach wzroku jak:

* Krótkowzroczność,
* Nadwzroczność,
* Astygmatyzm.

Noszenie okularów nie spowoduje, że wada wzroku wycofa się lub całkowicie zniknie, ale zastosowanie odpowiednich okularów korekcyjnych wyhamuje proces postępowania wady wzroku. Z tego względu powinno się nosić okulary, które będą w pełni korygować daną wadę wzroku. W tym celu najlepiej wybrać się do lekarza okulisty, który dobierze dla nas odpowiednie szkła korekcyjne.

Po pierwsze – chronią wzrok.

Filtry UV400 blokujące promieniowanie słoneczne, powłoka antyrefleksyjna zapobiegająca szkodliwym odbiciom światła, filtr polaryzacyjny poprawiający jakość widzenia w trudnych warunkach pogodowych, powłoka blue blocker neutralizująca światło niebieskie emitowane przez urządzenia… Czy potrzebujecie więcej dowodów na to, że okulary chronią Wasz wzrok? :)

Po drugie – dbają o Wasz młody wygląd.

Pytanie – co nas postarza? Odpowiedź – wiadomo, zmarszczki! Niektóre z wiekiem tworzą się naturalnie, ale na niektóre mamy wpływ. Szczególnie na te mimiczne, czyli pojawiające się na skutek, na przykład, mrużenia oczu… No właśnie – a żeby tego nie robić, należy nosić okulary przeciwsłoneczne! Stąd wniosek, że oksy dbają o Wasz młody wygląd! :)

Po trzecie – ochrona oczu.

Oprócz względów typowo leczniczych, okulary warto nosić, ponieważ chronią one oczy przed urazami mechanicznymi, a zastosowane w nich odpowiednie szkła mogą stworzyć dla oczu barierę ochronną przed szkodliwym promieniowaniem słonecznym czy promieniowaniem pochodzącym z monitorów komputerowych.
Innym powodem, dla którego warto jest nosić okulary, są względy estetyczne. W okularach najczęściej wygląda się poważniej i bardziej inteligentnie. Dlatego też nawet osoby, które nie mają wady wzroku, często kupują okulary „zerówki”, aby dodać sobie powagi.

Po czwarte – za ich pomocą zmienicie swój wygląd.

Dowody na to, jak okulary zerówki potrafią wpłynąć na wygląd, wymienialiśmy o tutaj. Były to między innymi zmiana rysów twarzy, odjęcie sobie paru lat oraz dodanie powagi. Zmiana rysów twarzy – pomyślicie – jak to możliwe? Nie bez powodu osobom o okrągłych buziach zaleca się noszenie kwadratowych okularów i na odwrót – osobom o kwadratowych twarzach doradza się zerknięcie na okrągłe oprawki.

Po piąte – macie większe szanse na rozmowie o pracę.

Chcąc nie chcąc, pracodawca będzie oceniał nie tylko Wasze kwalifikacje, ale i wygląd. Dzięki ciekawym zerówkom dodacie sobie powagi i profesjonalizmu, a zatrudniający spojrzy na Was przychylniejszym okiem! Kto wie, może po rozmowie kwalifikacyjnej zapyta, gdzie kupiliście te nieziemskie patrzałki ;)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl