
Acetat! Brzmi groźnie? Ależ skąd!
Nie należy się bać! Lekki, elastyczny, hipoalergiczny….. w najprostszym ujęciu mowa tutaj o ACETACIE - materiale cieszącym się dużym powodzeniem zarówno wśród optyków jak i klientów salonów optycznych.
Oktan celulozy, wykonywany z włókien roślinnych czyni go materiałem półsyntetycznym, ulegającym biodegradacji a tym samym przyjaznym dla środowiska.
Nie tylko optyka wykorzystuje cudowne moce acetatu, poza szeregiem sfer życia włókno celulozowe wykorzystywane jest również w branży odzieżowej.
Przepuszczający powietrze i wchłaniający wilgoć materiał stanowi doskonałą alternatywę dla jedwabiu.
Wróćmy jednak do wykorzystywania oktanu/acetatu w optyce. Dlaczego acetat a nie plastik? Przede wszystkim dlatego, iż plastik nie posiada tak plastycznych właściwości jakby na to wskazywała jego nazwa. Plastik uzyskuje swój kolor głównie poprzez natrysk lub malowanie.
Oprawki z acetatu można (pod wpływem obróbki cieplnej) lekko modelować a tym samym dopasowywać do kształtu twarzy. Nie próbujemy tych czynności z plastikiem - jedyne co możemy uzyskać to zniszczenie produktu.
Stylowe, dopasowane ale również lekkie i wytrzymałe. Takie właśnie są oprawki z acetatu. Octan celulozy wytwarzany jest z materiałów odnawialnych poprzez formowanie warstw/arkuszy tworzywa w bloki, które następnie delikatnie krojone i polerowane nadają się do dalszej obróbki.
Jeśli znajdziemy oprawki półprzezroczyste o dużym, różnorodnym natężeniu barw możemy być przekonani, iż trzymamy w ręku oprawki z acetatu. Oprawki z plastiku swój kolor uzyskują głównie poprzez natrysk lub malowanie.
Pamiętajmy, iż tak pozyskane tworzywo cechuje nieregularna barwa i wzór - to nie błąd rzemieślniczy to orginalny wytwór zasługujący na uwagę Dlatego też oprawki naszej marki pozostają modne 365 dni w roku! Od Ciebie zależy tylko, którą założysz dzisiaj….
„Celi talk”