Jak przechowywać okulary przeciwsłoneczne?

Jak przechowywać okulary przeciwsłoneczne?

Jak przechowywać okulary przeciwsłoneczne?

Okulary, których używamy na co dzień, są często bardzo kosztowne. Niemało czasu spędzamy również nad wyborem odpowiedniego wzoru oprawek, który idealnie będzie pasował do naszego image. Jak zadbać o to, by wymarzone oprawy służył nam jak najdłużej?


Mówiąc o okularach przeciwsłonecznych musimy pamiętać, że mamy do czynienia z delikatnymi przedmiotami, szczególnie narażonymi na uszkodzenia. Do najczęstszych problemów z okularami należą zarysowania szkieł. Nieprawidłowe przechowywanie może spowodować również uszkodzenie oprawek. By tego uniknąć, zadbajmy o odpowiednie akcesoria- przede wszystkim etui na okulary oraz przestrzegajmy podstawowych zasad obchodzenia się z nimi.

 Jeśli aktualnie szukasz nowej pary okularów przeciwsłonecznych lub już je kupiłeś, sprawdź już teraz co możesz zrobić, aby posłużyły Ci długie lata.

1. Zapobiegaj zarysowaniu.

Najlepszym sposobem, aby zapobiec zarysowaniu jest trzymanie ich w etu, kiedy ich nie nosisz. Nie ma nic gorszego niż zadrapanie nowych okularów przeciwsłonecznych. Zgadzasz się?

2. Czyść prawidłowo.

Inną ważną wskazówką jest właściwe czyszczenie. Zawsze używaj ściereczki czyszczącej z mikrofibry, tej dołączonej do okularów przeciwsłonecznych. Nie znalazła się tam bez przypadku :) , pomoże ci usunąć brud lub smugi.

3. Nie noś okularów przeciwsłonecznych na głowie.

Czemu? Przecież wygląda to bardzo stylowo…
Ponieważ kiedy nosisz je w ten sposób, śruby mocujące okulary przeciwsłoneczne poluzują się i okulary mogą łatwo spaść. Takie noszenie okularów może także uszkodzić noski.

4. Unikaj nadmiernego ciepła.

To wskazówka, której nie powinieneś zaniedbywać, nigdy nie zostawiaj okularów w samochodzie w ciągu dnia. Unikaj wystawiania ich na nadmierne ciepło, ponieważ może to prowadzić do zniekształcenia ramki oraz uszkodzić powłokę w okularach.

5. Okulary przeciwsłoneczne i czas na plaży.

Aby zadbać o swoje okulary przeciwsłoneczne na plaży pamiętaj, że piasek i woda morska mogą spowodować poważne uszkodzenia: zarysowania i przebarwienia soczewek. Dlatego gdy ich nie nosisz zadbaj, aby były w specjalnym etui.

Dzięki tym poradom będziesz mógł długo cieszyć się swoimi ulubionymi okularami przeciwsłonecznymi, które dodają nam wdzięku, charakteru, a tym samym chronią nasze oczy przed szkodliwym światłem słonecznym i promieniowaniu UV .

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl