Jak wybrać dobre okulary przeciwsłoneczne?

Jak wybrać dobre okulary przeciwsłoneczne?

Niezależnie od tego, czy nosimy okulary przez cały czas, czy tylko zakładamy je podczas wykonywanie niektórych czynności, warto wyposażyć się w wersję przeciwsłoneczną. Szczególnie latem promienie słoneczne stają się tak intensywne, że mogą okazać się uciążliwe. Dobrze jest chronić oczy przed promieniami UV a jednocześnie zapewnić im ogromny komfort. Jakie okulary przeciwsłoneczne będą zatem najlepsze?

Z korekcją lub bez…

Okulary przeciwsłoneczne z filtrem powinny stać się obowiązkowym dodatkiem dla wszystkich osób, które zmagają się z wadą wzroku. Kiedy przychodzi ciepła i słoneczna pogoda, często pojawia się pytanie - nosić tradycyjne okulary przeciwsłoneczne - choć wówczas nie widzimy wyraźnie, czy też zrezygnować z ochrony przed słońcem na rzecz ostrego obrazu? Okulary przeciwsłoneczne korekcyjne pozwalają na pozbycie się tego problemu. Wystarczy wsunąć je do torby - oczywiście zapakowane w bezpieczne etui- przez co zawsze będą pod ręką. W dowolnym momencie możemy zmienić okulary. W tym przypadku dobrze sprawdzą się szkła fotochromowe, które pod wpływem promieniowania UV ciemnieją, dostosowując się do intensywności światła.

Jeżeli nie mamy problemu ze wzrokiem i jesteśmy posiadaczami sokolego wzroku, wcale nie oznacza to, że nie powinniśmy chronić oczu przed słońcem. Decydując się na okulary przeciwsłoneczne lustrzane zdobywamy nie tylko stylowy element ubioru ale także dbamy o bezpieczeństwo naszego wzroku.

Modny dodatek

Wybierając oprawki do okularów przeciwsłonecznych możemy trochę zaszaleć. W końcu będziemy je zakładać wyłącznie na wybrane okazje. Ciekawe kształty i designerskie wykończenie sprawi, że każda stylizacja stanie się jeszcze bardziej charakterystyczna. Nietypowe okulary przeciwsłoneczne sprawią, iż poczujesz się wyjątkowo!

Okulary przeciwsłoneczne dla kierowców - dodatek obowiązkowy!

Nawet jeśli na co dzień dajemy sobie świetnie radę bez szkieł przeciwsłonecznych, to prowadząc samochód, koniecznie powinniśmy się w nie wyposażyć. Ostrożność i czujność na drodze są bardzo ważne, a jeśli błysk światła nas oślepi, istnieje ryzyko doprowadzenia do niebezpiecznej sytuacji.

Okulary przeciwsłoneczne do samochodu powinny być obowiązkowo wyposażone w 100% ochronę, czyli filtr UV 400, tak aby móc poprawnie ocenić sytuację na drodze. Sprawdzą się tutaj okulary przeciwsłoneczne dodatkowo wyposażone w polaryzację. Dzięki nowoczesnej technologii soczewki jeszcze lepiej tłumią odblaski, neutralizują odbijające się promienie słoneczne (maska, kałuża) wyostrzają widzenie a kolory stają się bardziej intensywne, co znacząco wpływa na komfort widzenia i prowadzenia samochodu.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl