Okulary dla kierowców

Okulary dla kierowców

Okulary dla kierowców

Podczas jazdy samochodem niezwykle ważna jest dobra widoczność. Odpowiedzialne są za to zarówno warunki na drodze. To z tego powodu tak duże znaczenie mają okulary przeciwsłoneczne dla kierowców. Jeżeli masz wadę wzroku, to także powinieneś wyposażyć się w odpowiednie okulary korekcyjne do jazdy samochodem. Na co należy zwracać uwagę przy wyborze właściwych szkieł i oprawek?

Każdy kierowca, który posiada wadę wzroku, powinien przynajmniej raz w roku odwiedzić specjalistę. Badania wzroku są konieczne do sprawdzenia, czy wada nie pogorszyła się i czy nie będą konieczne zmiany w doborze soczewek okularowych. Nawet jeżeli wada nie została stwierdzona, należy zgłosić się do lekarza okulisty, kiedy zauważalne jest pogorszenie widzenia w nocy: zmniejszona ostrość.

OCHRONA UV

Podczas jazdy samochodem bardzo istotna jest ochrona oczu przed nadmiernym światłem. Taką ochronę zapewniają okulary z filtrem UV. Filtr UV 400 zapewnia 100% ochrony przed promieniowaniem UVA, UVB i UVC. Dodatkowo każde okulary posiadają inny stopień zaciemnienia (od 0 do 4). Do jazdy samochodem sugerowane są okulary z filtrami kategorii 2 lub 3, natomiast najciemniejsze filtry 4 kategorii są zabronione.

POWŁOKA ANTYREFLEKSYJNA

Dzięki zastosowaniu w okularach powłoki antyrefleksyjnej eliminowane są uciążliwe odblaski światła pojawiające się na powierzchni jezdni, które oślepiają kierowcę w trakcie jazdy. Dodatkowo obraz jest bardziej wyraźny i kontrastowy, dzięki czemu oczy są mniej przemęczone.

POWŁOKA POLARYZACYJNA

Przy zakupie okularów przeciwsłonecznych do jazdy samochodem warto pamiętać o polaryzacji. Dzięki niej osiągamy zwiększony komfort oraz bezpieczeństwo jazdy. Redukuje ona bowiem odbicia światła powstające na szybie i drodze. Powłoka polaryzacyjna dodatkowo podnosi kontrast, polepsza widzenie kolorów oraz w pełni chroni nasze oczy przed promieniowaniem UVA i UVB, dzięki czemu takie okulary przeciwsłoneczne staną się w pełni komfortowe dla kierowców. Do jazdy samochodem zaleca się wybór soczewek polaryzacyjnych w kolorze szarym, gdyż nie powodują zniekształcenia kolorów i dają stonowany obraz zarówno w delikatnym świetle dziennym, jak i mocnym słońcu.

SOCZEWKA BLUE CUT

Dla kierowców, którzy często podróżują w nocy lub w ciężkich warunkach atmosferycznych najlepszym wyborem będą okulary z soczewką Blue Cut. Soczewki wyposażone w tę powłokę mają delikatnie żółte zabarwienie, dzięki czemu widziany obraz jest rozjaśniony. Takie rozwiązanie w okularach do jazdy nocą zapewnia lepszy kontrast oraz większą przejrzystość obrazu. Co ważne soczewka Blue Cut eliminuje refleksy światła, dzięki czemu oświetlenie na drodze jest mniej drażniące podczas nocnej jazdy. Oczy mniej się męczą, przez co podróż jest bezpieczniejsza i przyjemniejsza.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl