Polaryzacja, warto czy nie warto…?

Polaryzacja, warto czy nie warto…?

Polaryzacja, warto czy nie warto…?

Zarówno latem, jak i zimą, gdy mocniej zaświeci słońce, zakładamy okulary przeciwsłoneczne – nie tylko po to, by chronić swój wzrok, ale również, by zapewnić sobie większy komfort widzenia. To jednak nie zawsze wystarcza. Często – zwłaszcza po deszczu czy też w wyjątkowo mocnym słońcu nasze oczy męczą nieprzyjemne refleksy i odblaski. Jak temu zaradzić? Z pomocą mogą przyjść okulary przeciwsłoneczne z polaryzacją. Co to takiego? Już spieszymy wyjaśnić!


Co to są okulary polaryzacyjne?

Okulary polaryzacyjne niwelują odbicia, które powstają na gładkich powierzchniach. Takie refleksy powodują zmęczenie oczu, zniekształcenie widzenia, bóle głowy, trudności ze skupieniem uwagi i ogólny dyskomfort.

By przybliżyć zasadę działania okularów polaryzacyjnych, niezbędne jest choćby krótkie wyjaśnienie samego zjawiska polaryzacji.
Naturalne światło odbija się we wszystkich kierunkach. Promienie pionowe są odpowiedzialne za wyraźne widzenie kolorów, kształtów i obrazów. Światło poziome natomiast sprawia, że powstają smugi i refleksy, które zmniejszają kontrast widzenia i działają oślepiająco. Z takim efektem mamy do czynienia zwłaszcza, jeśli promienie słoneczne napotykają na gładką powierzchnię –jasne ściany, szyby, metalową maskę na samochodach, mokrą jezdnię, zbiornik wodny, śnieg itp. Jak łatwo można się domyślić, może to być niebezpieczne choćby podczas prowadzenia samochodu.
Zjawisku rozpraszania się światła można zapobiegać nosząc właśnie okulary z polaryzacją. Dodatkowy plus tego rozwiązania to także stuprocentowa ochrona przed promieniowaniem UVA, UVB, UVC. Okulary z polaryzacją wyostrzają kolory i kontury. Otaczający nas świat wydaje się bardziej wyraźny niż oglądany gołym okiem.

Jakie są korzyści z okularów przeciwsłonecznych z polaryzacją?

Eliminują irytujące lub oślepiające odblaski.
Zapewniają ostrzejsze widzenie I lepszy kontrast w trudnych warunkach    oświetleniowych.
Pozwalają na lepszą percepcję kolorów w jasnym świetle.
Redukują zmęczenie oczu spowodowane odblaskami i intensywnym światłem.
Poprawiają komfort przebywania na słońcu.
* Zapobiegają potencjalnie niebezpiecznym oślepieniom podczas, np. jazdy.
* Są doskonałym wyborem podczas aktywności na świeżym powietrzu.
Działają równie dobrze w cieniu.

Czy warto kupić okulary z polaryzacją?


Okulary z polaryzacją są zazwyczaj nieco droższe, ale warto się na taki wydatek zdecydować. Modele tego typu nie tylko chronią nasze oczy, ale też zapewniają dokładne widzenie w każdych warunkach. Pomyśl o takim rozwiązaniu, jeśli jesteś sportowcem, kierowcą, jeździsz rowerem, uwielbiasz wylegiwać się na plaży albo po prostu chcesz zadbać o swój wzrok.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl