Przechowywanie i dbanie o okulary.

Przechowywanie i dbanie o okulary.

Przechowywanie i dbanie o okulary.

Wiele osób zastanawia się jak dbać o okulary. Mamy dla Was kilka przydatnych wskazówek jak to robić.

Wady wzroku dotykają wielu osób na całym świecie. W związku z tym noszenie okularów staje się codziennością. Wybieramy się do poleconego optyka, wykonujemy badanie wzroku, a potem starannie dobieramy szkła i oprawki. To jednak nie wszystko- o okulary należ dbać, tak by posłużyły nam jak najdłużej. Jak i czym czyścić, by cały czas były w dobrym stanie?

Przechowywanie okularów

Zanim zastanowimy się nad tym, jak wyczyścić okulary, warto się pochylić nad istotną kwestią, jaką jest przechowywanie. Pozostawienie okularów gdzieś na biurku lub wrzucenie ich byle jak do torby sprawi, że na szkłach zacznie gromadzić się kurz, a z czasem pojawią się też zarysowania. Dobrze zatem wyposażyć się w etui, które w środku będzie wyściełane miękkim materiałem. Dzięki temu okulary się nie zniszczą i zawsze będziemy mieć je pod ręką.

Czyszczenie okularów

Jeżeli jesteśmy gdzieś na mieście, a spray do okularów został w domu, pamiętajmy o tym, by nie przecierać szkieł szalikiem czy rąbkiem swetra. Ubrania, które nosimy na codzień, są wykonane z materiałów, które mogą uszkodzić powłokę anytrefleksyjną. W tym przypadku najlepsza będzie ściereczka z mikrofibry do okularów.Trzymajmy jedną w każdej torebce, by w razie potrzeby przetrzeć szkła.

Co jednak w przypadku, gdy pojawiły się tłuste, uporczywe plamy, które szmatka jedynie rozmazała? Wówczas konieczny będzie płyn do okularów. Niektóre tego typu preparaty są dodatkowo wyposażone w substancje zapobiegające parowaniu, a pewnie każdy okularnik zdaje sobie sprawę, jak bardzo jest to uciążliwe. Wystarczy spryskać szmatkę preparatem i usunąć wszystkie zabrudzenia.

Jak myć okulary?

Jednym z sprawdzonych i prostych sposobów na wyczyszczenie szkieł jest użycie bieżącej wody i odrobina płyny do naczyń, najlepiej o neutralnym pH. Wystarczy zwilżyć szkła pod niewielkim, letnim strumieniem, a w palcach rozprowadzić płyn tak, by powstała piana, którą następnie nakładamy na okulary. Całość należy dokładnie opłukać, a później osuszyć ściereczką z mikrofibry.

Czyszczenie okularów ultradźwiękami

Codzienna, regularna pielęgnacja szkieł i oprawek pozwoli nam na komfort i ostrość widzenia niezależnie od sytuacji. Czasem możemy jednak odnieść wrażenie, że preparat do czyszczenia okularów nie zdaje egzaminu i wciąż osadzony jest na szkłach osad. Zabrudzenia mogą utrudnić widzenie oraz dekoncentrować nas podczas wykonywania codziennych obowiązków. Warto zatem od czasu do czasu zdecydować się na kompleksowe czyszczenie. Umożliwia to myjka ultradźwiękowa do okularów. Sami możemy wyposażyć się w taki sprzęt lub udać się do sprawdzonego salonu optycznego. Myjka do okularów sprawi, że szkła wyglądają zupełnie jak nowe. Już po kilku minutach zarówno soczewki, jak i oprawki zostaną dokładnie oczyszczone.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl